O tym jak schody przyczyniły się do kroku w stronę dostępności…

Aplikacja pozwala osobom niepełnosprawnym przekazywać opinię o dostępności miejsc

Po tym, jak jego pobyt w hotelu skończył się na schodach, inżynier na wózku stworzył aplikację o nazwie Access Earth, która pozwala osobom niepełnosprawnym przekazywać opinię o restauracjach, hotelach i atrakcjach turystycznych na całym świecie pod względem ich dostępności.

Aplikacja działa na prostej zasadzie – użytkownicy odpowiadają na kilka pytań dotyczących takich utrudnień jak łazienki, windy, schody i inne.

„Dzięki temu, że użytkownicy mają możliwość dodawania własnych ocen, mamy nadzieję, że aplikacja przyczyni się do poprawy standardów na całym świecie” – powiedział Matt McCann, twórca aplikacji. „Docelowo chcemy zmienić dostępność rynku turystycznego i stać się prawdziwym doradcą w kwestiach dostępności, dając ludziom, którzy mają problemy z dostępnością bardziej równe prawa w podróżowaniu”.

McCann, który ma porażenie mózgowe i używa wózka inwalidzkiego, wpadł na pomysł, aby uruchomić aplikację w 2012 roku, po tym jak odkrył, że hotel, który reklamowany w internecie, jako dostępny dla osób niepełnosprawnych wcale taki nie był.

Ty też możesz pomóc

Choć aplikacja nie ma jeszcze wersji w języku polskim, to gorąco zachęcamy do zapoznania się z nią i dodawanie kolejnych miejsc. W Polsce, w chwili kiedy piszę ten artykuł, są oznaczone tylko 2 miejsca – siedziba naszej fundacji i sklep w Gdańsku.

http://access.earth/map.html

Jednak dzięki Wam już wkrótce może się to zmienić! Wystarczy zainstalować aplikację i dodawać kolejne miejsca. Liczymy na Waszą aktywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.